Wyposażenie magazynu to nie lada wyzwanie. W zależności od tego, jak dużo produktów ma pomieścić, czasem zachowanie przysłowiowego „ładu i składu” na magazynie, niemal graniczy z cudem. Poza zasadami, które dla wielu doświadczonych przedsiębiorców mogą wydawać się oczywiste (np. lista obowiązków, przydzielenie pracowników odpowiedzialnych za konkretne sektory magazynu), niezwykle ważne jest także to, aby każdy produkt miał swoje miejsce. Istnieje jedno złote rozwiązanie, aby cieszyć się na magazynie upragnioną harmonią: PUDEŁKA! 

Choć magazyn niewątpliwie nie ma nic wspólnego z galerią sztuki, rzeczy porozrzucane po całej jego przestrzeni nie pomagają w dobrej organizacji pracy. Istnieje na rynku dużo różnych pudełek, dzięki którym można zadbać o porządek na magazynie, a co za tym idzie – ułatwić pracę wszystkim, którzy na nim pracują. W jaki sposób?

1. Pudełka na dokumenty
Faktury, umowy? Każdy dokument, który trzymasz na magazynie, powinien mieć swoje miejsce. O ile na początku wystarczy zwykła teczka, o tyle z czasem — przy rozwoju Twojej działalności, teczka może nie wystarczyć. Zaopatrz się w pudełko z przegródkami, a nie będziesz stresować się ciągłym poszukiwaniem dokumentów. 

2. Funkcja ochronna pudełek
Jaka jest jedna z najważniejszych zalet plastikowego pudełka? Choć oczywistą, nasuwającą się odpowiedzią jest: przechowywanie, to nie wszystko! Odpowiednie opakowanie jest niezbędne, aby zabezpieczyć produkty przed wilgocią. To niezwykle ważne głównie przy towarze spożywczym (np. cukier). Ponadto, przedmioty ukryte w masywnym pudełku rzadziej ulegają zniszczeniu. 

3. Pudełka — dla większej przestrzeni! 
Pudełka magazynowe można postawić jeden na drugim. To ogromna oszczędność miejsca i zdecydowane ułatwienie w planowaniu przestrzeni całego magazynu! 

Rzeczy umieszczone w pudełkach nie tylko łatwiej przewieźć czy przesunąć. Odpowiednio posegregowane dają pewność, że wszystko jest na swoim miejscu. Ponadto, pudełka zapewniają porządek i bezpieczeństwo dla produktów, które skrywają. Tyle problemów — jedno rozwiązanie!