Kierunki studiów — co warto studiować?

2
917

Każdy, kto stoi przed wyborem, dalszej ścieżki nauki zastanawia się jaki kierunek studiów wybrać. Kierunki studiów to obszerny temat. Podchodząc do omówienia go, należy podzielić na kilka etapów. Nauka zmienia się wraz z otaczającą rzeczywistością. Wymaga nowych przestrzeni i umiejętności. Podział standardowy na kierunki ścisłe i humanistyczne już dawno przestał obowiązywać. Ma na to głównie wpływ dyscyplin nauki i obszary badań.

Kierunki studiów

Wiele kierunków studiów zostało podzielone na mniejsze dziedziny. Obecnie kierunki skupiają się na wybranym zagadnieniu i są nową propozycją dydaktyczną uczelni. Przed wyborem studiów warto zapoznać się z ofertą uczelni. Są jednak kierunki najpopularniejsze.

Trener personalny Kielce

Anatomiaruchu.com

Najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce:

  • psychologia
  • prawo
  • kierunek lekarski
  • administracja
  • informatyka
  • automatyka i robotyka
  • dietetyka
  • kosmetologia

Jaki kierunek studiów wybrać i co warto studiować?

Najważniejsze jest wybrać taki kierunek, na jaki jest obecnie zapotrzebowanie na rynku pracy. Jednak kierunek musi być również zgodny z naszymi zainteresowaniami. Należy pamiętać, ze studia to intensywna nauka przez co najmniej 5 lat. Jeśli wybierzemy kierunek studiów tylko ze względów ekonomicznych. Nauka może okazać się zbyt trudna. Nauka to też praca. Po ukończeniu studiów I stopnia warto również ukończyć studia podyplomowe. Studia podyplomowe zwiększają szanse na dobrą pracę w zawodzie.

Ciekawym rozwiązaniem są również studia online. Wiele uczelni coraz częściej uruchamia kierunki, które można studiować zdalnie. Studia online dają nam wiele dodatkowych możliwości kształcenia. Pracując w zawodzie, można podjąć studia zaoczne. Studia zaoczne to studia, w których zajęcia odbywają się głównie w weekendy. Wiele osób podejmując studia podyplomowe, kończy je jako studia zaoczne. Daje to możliwość połączenia obecnej pracy z nauką.

Studia online sprawdziły się również podczas trwającej pandemii korona wirusa w Polsce i na świecie.

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Dla osoby, która podejmuje decyzję o dalszej nauce może być bardzo przydatny. Jak widać możliwości wyboru kierunków jest bardzo dużo. Na ficomum.org również jest dostępna oferta uczelni, którą warto brać pod uwagę.

  2. Obecnie jest wiele kierunków studiów na które warto zwrócić uwagę przy wyborze dalszej nauki. Ciekawym kierunkiem może być osteopatia. Na ficomum.org jest dostępna taka oferta edukacyjna. A w 2021 roku na pewno wiele uczelni rozszerzy swoje oferty o kolejne kierunki. Więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here