Może nie każdy zdaje sobie sprawę, ale nierzadko powietrze w domach i mieszkaniach jest… kilkukrotnie bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. To groźna sytuacja, gdyż każdego kolejnego dnia przebywamy we własnych nieruchomościach minimum po kilkanaście godzin! Regularne wdychanie zanieczyszczonego powietrza może zaś prowadzić do wielu groźnych chorób. Co zatem zrobić, aby tego uniknąć? Jak zapewnić sobie odpowiednią czystość powietrza we własnym domu? Podpowiadamy.

Profesjonalny oczyszczacz powietrza

Dla niektórych może to być zbędny wydatek. Tego typu urządzenia bardzo dobrze wywiązują się jednak ze swojego zadania i gwarantują czystość powietrza na bardzo wysokim poziomie. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników decydując się na elementy z tej kategorii. Przede wszystkim warto znać dokładną kubaturę pomieszczenia. Na podstawie tego parametru trzeba wybrać oczyszczacz powietrza o odpowiedniej wydajności (mierzonej w jednostce CADR lub w m3/h). Trzeba również uwzględnić zastosowane filtry. Najbardziej rekomendowane są elementy wyposażone w filtry HEPA lub węglowe (usuwają najczęściej występujące zanieczyszczenia). Warto także wziąć pod uwagę funkcje dodatkowe (jak choćby wskaźnik określający czystość powietrza, timer itp.), poziom generowanego hałasu czy rzecz jasna markę producenta – pamiętajcie, że sprawdzone firmy gwarantują odpowiednią jakość, a także łatwy dostęp do części zamiennych. Trzeba zaznaczyć, że dobry oczyszczacz powietrza dba o nasze zdrowie, dlatego takiego zakupu nie można traktować jako niepotrzebnego wydatku. W zakupie odpowiedniego oczyszczacza powietrza pomogą Państwu przedstawiciele firmy Domveo Sp. z o.o. – właściciela sklepu internetowego https://oxyshop.pl/.

Systematyczne sprzątanie

Dobry oczyszczacz gwarantuje pożądaną czystość powietrza w salonie, pokoju dziecka, sypialni itp. Warto jednak pomóc mu w działaniu. Między innymi należy systematycznie sprzątać. Kurze osiadające na przykład na meblach itp. nie tylko redukują walory estetyczne, ale także są bardzo groźne w aspekcie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto zwrócić też uwagę na wybierane meble oraz dodatki do mieszkania. Trzeba kierować się tym, aby doprowadzenie tych elementów do porządku było proste i szybkie. Należy zaś zrezygnować z rzeczy, które przyciągają kurz i są trudne w czyszczeniu (jak na przykład grube dywany, masywne zasłony itd.).

Nawilżanie i regularne wietrzenie pomieszczeń

Większą czystość powietrza można zagwarantować sobie również poprzez systematyczne nawilżanie. Wystarczy tylko na przykład położyć na kaloryferze mokrą ściereczkę lub ulokować w konkretnym pomieszczeniu pojemnik z wodą. Dzięki temu będzie się po prostu lepiej oddychało. Nie można również zapominać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń. Należy to robić co najmniej przez 15 minut każdego kolejnego dnia – najlepiej rano i wieczorem.