Ślubna dekoracja restauracji i sali, w której odbyć ma się wesele, to z pewnością ten element przygotowań, który zajmuje dość sporo czasu. W końcu do dekoracji jest nie tylko sala ale przede wszystkim stoły. A jeśli stoły to winietki, dekoracje talerzy, bukiety i tym podobne elementy.

Od czego zacząć?

Motyw przewodni – czyli coś na czym można się oprzeć podczas dekoracji. Często Para Młoda decyduje się na motyw przewodni wynikający z ich wspólnej pasji – to może być ukochany film, pasja do podróży, historii lub sportu. Jeśli jednak tak się nie dzieje, można znaleźć coś wśród obecnie obowiązujących trendów.

Ogólny wystrój.
Biel chyba nigdy nie zejdzie ze ślubnego piedestału, coraz częściej jednak jest przełamywana już nie tylko srebrem lub złotem, ale całkiem kontrastującym kolorem. A wśród dekoracji ślubnych pojawiają się czerwienie, fiolety czy błękity. Wydawałoby się, że balony i girlandy odejdą do lamusa — nic bardziej mylnego. Obecnie balony ślubne nie mają w sobie nic z jarmarczności i technika ich wykonania i zdobienia sprawia, że bardzo chętnie są używane podczas dekoracji sal weselnych i restauracji. Popularnym elementem wystroju, który ma dodatkowe zadanie jest kącik ciast – ustawiony zwykle z boku parkietu.

Kwiaty
W dobrym tonie jest, aby linia kolorystyki i stylu była taka sama dla wszystkich kwiatów użytych w dekoracji, a wszystkie one powinny czerpać inspirację z bukietu Panny Młodej. Dużo więc zależy właśnie od niego i czasami ma on wpływ na ogólny wystrój — barokowa stylizacja nie pasuje do bukietu z polnych kwiatów, a z kolei pyszny różany bukiet nie odnajdzie się w rustykalnej stylizacji sali.

Stół
Warto pamiętać, że mniej czasem znaczy więcej. Stół to przede wszystkim miejsce spożywania posiłków i nie ma co przesadzać z jego bogatym zdobieniem, zwłaszcza, że piękne bukiety zostaną przestawione w inne miejsce, gdy tylko wjedzie obiad. Za to należy mieć na uwadze spójność kompozycji — jeśli mamy wesele w stylu wiejskim, nie sprawdzą się bogato zdobione złote sztućce.

Warto zapamiętać, że odpowiedni wystrój wnętrza to znaczne ułatwienie. Tyczy się to jednakowo restauracji na wesele, czy sytuacji, gdy wynajmowana jest sala konferencyjna kielce na spotkanie biznesowe.