Zastanawiamy się nad tym, jaki prezent okaże się najbardziej trafiony dla najmłodszych członków rodziny? Świąteczny czas zbliża się wielkimi krokami i pora wybrać już odpowiedni upominek. Świetny pomysł to stylowa tablica manipulacyjna, czyli wyjątkowa zabawka edukacyjna nakierowana na poznawanie świata, inspirowana metodami wykorzystywanymi w pedagogice Montessori. Jest to doskonały prezent dla roczniaka, a także dziecka nieco starszego. Największą radość sprawimy wręczając unikalną tablicę spersonalizowaną. Czym dokładnie cechuje się modna tablica manipulacyjna i jakie korzyści niesie dla dziecka?  

Fascynująca tablica manipulacyjna – co to takiego? 

Doskonale zaprojektowana tablica manipulacyjna umożliwia dziecku kontakt z przedmiotami codziennego użytku, z którymi zwykle dziecko nie ma bezpośredniej styczności. Są to różnego typu zasuwki, przełączniki, guziczki do przyciskania, koła zębate, czy też sznurówki do zawiązywania oraz zegarki ze wskazówkami. W jaki sposób wybrać tablicę manipulacyjną? Postawić na te pokaźnych wymiarów i z dużą ilością elementów, czy też te mniejsze z kilkoma detalami? Pamiętajmy, że zbyt dużo elementów może rozkojarzyć i przytłoczyć małe dziecko, wywołując efekt odwrotny od zamierzonego. Zakłada się, że najbardziej odpowiednia tablica manipulacyjna zawiera od kilkunastu do dwudziestu elementów.

Zawsze liczy się jakość wykonania i pełne bezpieczeństwo dziecka podczas korzystania z zabawki. Zorientujmy się, czy zastosowane farby mają odpowiednie atesty i czy tablica nie posiada żadnych ostrych elementów. Wysokiej jakości tablice manipulacyjne to solidne produkty, których wszystkie składowe pozostają na swoim miejscu nawet po bardzo energicznej zabawie!

Nie bez znaczenia jest również atrakcyjna kolorystyka, która zachęci malucha do zabawy i sprawi, że dziecko zajmie się tablicą przez dłuższy czas. Interesująca forma tablicy pozwoli na estetyczne wpasowanie jej w aranżację pokoju dziecięcego. Stylowe tablice manipulacyjne Foxy Family zachwycają zwierzęcymi kształtami. Dzieci uwielbiają zwierzątka i dzięki temu od razu postrzegają zabawkę jako przyjazną i sympatyczną. U producenta znajdziemy do wyboru tablice manipulacyjne o wzorze: liska, lamy, leniwca, misia, lwa, słonika, żyrafy, czy też koali.

Postaw na rozwój swojego dziecka – wyjątkowe tablice manipulacyjne

Inspirujące, wielofunkcyjne tablice manipulacyjne przeznaczone są dla wszystkich sprytnych, ciekawych świata dzieci. W tablicy ukrytych jest wiele zabawek! Oryginalna tablica manipulacyjna stymuluje rozwój dziecka na rozmaitych poziomach. Rozbudza wyobraźnię, rozwija samodzielność oraz zachęca do eksperymentowania. Jest to doskonały przykład nauki przez doświadczanie. Z taką zabawką po prostu nie ma czasu na nudę! 

Często pojęcia tablica manipulacyjna używamy w odniesieniu do tablic sensorycznych i odwrotnie. Tak naprawdę jednak tablica sensoryczna koncentruje się na pobudzaniu zmysłów pierwotnych: równowagi, dotyku i czucia głębokiego. Znajdziemy tutaj zwłaszcza rozmaite faktury oraz kształty. Tablice manipulacyjne dają natomiast znacznie szersze możliwości. Dzięki nim dzieci poznają również dźwięki, kolory oraz struktury. Tablica manipulacyjna stymuluje nie tylko zmysł dotyku, ale także słuchu i wzroku. Podejmując decyzję o zakupie zwracajmy uwagę na to, by tablica zawierała elementy o różnym stopniu trudności. Wówczas zabawka będzie rosła wraz z dzieckiem.