Wszystko, co publikujesz w Internecie, tworzy wizerunek w sieci. Szczególnie w mediach społecznościowych. Budowanie wizerunku w biznesie jest bardzo ważne. Wizerunek w Internecie możemy kreować samodzielnie. Jednym z najważniejszych elementów jest wygląd nas i naszych produktów.

Cedzyna hotel

hotelecho.eu

Jak dbać o pozytywny wizerunek i wykorzystać zdjęcia biznesowe?

Najczęściej wykorzystywana jest tu fotografia biznesowa. Zdjęcia wizerunkowe, zdjęcia reklamowe produktów mogą być publikowane w social media. Głównie na Instagramie i Facebooku. Również w sklepach internetowych i stronach www. Najważniejsza jest tu jakość zdjęć. W wielu branżach forma prezentowanego na zdjęciu produktu jest kluczowa. Ma największy wpływ na sprzedaż. Budowanie marki osobistej to również wykorzystanie zdjęć portretowych. Nasz osobisty wizerunek powinien być przedstawiony w jak najlepszy sposób. Nie można jednak zapominać o tym, że jesteśmy człowiekiem. Prawdziwym z krwi i kości. I mamy emocje. To wzbudza zaufanie do nas odbiorcy – klienta.

Gdzie znaleźć dobrej jakości zdjęcia biznesowe? Oczywiście, jeśli nie potrafisz ich wykonać samodzielnie?

Internet to ogromna baza wiedzy i materiałów. Są tam również zdjęcia produktowe. Jednak są one chronione prawami autorskimi. Musimy pamiętać, że jeśli nie mamy praw. Skorzystanie z takich zdjęć jest niedozwolone. Możemy ponieść konsekwencje prawne. Jak zatem zdobyć zdjęcia, z których skorzystać możemy w naszym biznesie?

Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z bezpłatnych lub płatnych internetowych banków zdjęć. Stocków — ich sporo. Część z nich jest darmowa. Część wymaga opłacenia abonamentu lub żetonów na pobranie danej grafiki.

Najpopularniejsze banki zdjęć to:

  • Pixbay
  • Unsplash
  • Gratisography
  • Skuawk
  • Foodiesfeed-
  • shutterstock
  • stock.adobe.com

Zdjęcia pobrane z bezpłatnych banków zdjęć. Lub zakupione mogą być wykorzystane na naszej stronie www, lub blogu. Jednak nie jest to zalecane z uwagi na dużą popularność zdjęć stockowych. Może to mieć negatywny odbiór przez użytkownika. Warto zadbać o oryginalność i unikalność. Proste zdjęcia biznesowe, czy zdjęcia reklamowe produktów można wykonać samodzielnie. Można też zlecić wykonanie sesji fotografowi. Profesjonalna sesja zdjęciowa wiąże się z kosztami. Daje jednak również spore możliwości. Fotografia biznesowa będzie też inwestycją. Którą nam się na pewno zwróci. Zdjęcia portretowe możemy wykorzystać naszej stronie. Również w mediach społecznościowych. Zdjęcia produktowe i zdjęcia wizerunkowe produktu mogą być wykorzystane na profilach firmowych. Przydadzą się również w kampaniach reklamowych.

Fotografia biznesowa — jak zdjęcia wykonać samodzielnie?

Jeśli chcesz wykonać zdjęcia samodzielnie np. na Instagram. Ich zła jakość może przełożyć się na małe zainteresowanie profilem. Jeśli są to zdjęcia reklamowe produktów. To wygenerują mniejszą sprzedaż. Fotografia biznesowa dobrej jakości wymaga od nas wiedzy i umiejętności. Posiadanie dobrego sprzętu niestety może okazać się niewystarczające.

Jak nauczyć się wykonywać dobrej jakości zdjęcia biznesowe?

Najważniejsze jest, by poznać możliwości naszego sprzętu. Nauczyć się jego obsługi. Pierwszym krokiem jest zawsze dokładne przeczytanie instrukcji obsługi dołączonej do aparatu. Ważna jest wiedza teoretyczna. Którą mogą dać Ci kursy, które są dostępne online. Prócz kursów jest wiele książek – poradników o fotografii. Warto je przeczytać. Część z nich zawiera również polecenia ćwiczeń praktycznych.


Obowiązkowe pozycje to:
Bryan Peterson „Fotografia bez tajemnic”
– Bryan Peterson „Kreatywna fotografia bez tajemnic”
– Bryan Peterson „Ekspozycja bez tajemnic”
– Eberhard Schuy „Fotografia Produktowa”
– Fil Hunter, Steven Biver, Paul Fuqua „Światło w fotografii”

Offline w każdym mieście są również organizowane warsztaty. Mogą być pomocne w pozyskaniu wiedzy praktyczniej. Która będzie Ci niezbędna do wykonywania zdjęć. Fotografowanie może również stać się Twoją pasją. Rozwijana może być dodatkowym źródłem dochodu w przyszłości. Wiele osób obecnie poszukuję fotografów. Musisz jednak określić jaki rodzaj zdjęć chcesz wykonywać. Fotografia biznesowa jest bardzo szeroka. A zdjęcia reklamowe produktów mogą być różnorodne.